Porady zakupowe butów damskich – blog

Inne

Jak wybrać wygodne pantofle domowe?

biale-kapcie-christmas-is-coming-3146601-540465-2

Dużą wagę przywiązujemy do wyboru butów do pracy lub na eleganckie wyjścia. Do domowych kapci już znacznie mniejszą. Takie podejście jest błędne, ponieważ w domowych pantoflach spędzamy wiele godzin i powinny zapewnić nam pełen komfort.

Kryteria wyboru domowych kapci

By domowe pantofle spełniły swoją rolę musimy mieć ich przynajmniej dwie pary. Jedną na lato, natomiast na zimę przydadzą się miękkie pantofle domowe.

Wybierając kapcie damskie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na podeszwę. Najlepiej sprawdzą się podeszwy elastyczne dobrze amortyzujące chodzenie. Powinny być też profilowane od strony wewnętrznej. Zapewnią stopie prawidłowe ułożenie i zapobiegną zmęczeniu.

W dalszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najlepiej, by były to tkaniny przewiewne zapobiegające poceniu się stopy i łatwe do utrzymania w czystości.

Kapcie damskie na lato

W tej roli najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju klapki, które są lekkie i przewiewne. Do wyboru są laczki z silikonu lub materiałowe, np. z frotte. Te z silikonu nie prezentują się imponująco, ale od kilku lat hitem są klapki z dodatkiem futerka. Pierwotnie przeznaczone do wyjścia na ulicę, błyskawicznie stały się hitem wśród domowych pantofli.

Miękkie pantofle na zimę

Zdecydowanie ten rodzaj domowego obuwia powinien być zabudowany i wykonany z grubych tkanin, które zapewnią stopie odpowiednią temperaturę, ale równocześnie będą wygodne. Bardzo dobrze w zimie sprawdzą się klapki wykonane z syntetycznych futerek lub wykonane ze skóry i ocieplone owczą wełną.

Niektórym osobom stopy szczególnie marzną, dla nich najlepsze będą domowe kapcie zabudowane w całości lub kapcie-skarpety.
Wybierając pantofle damskie nie można zapomnieć o ich estetycznym wyglądzie. Nie muszą być przydeptane, mogą być wygodne i elegancko wyglądać.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *